Villa Romano

Adres: ul.Kordeckiego 104
  25-137 Kielce
Telefon: 41 3616795, 41 3629251
Fax: 41 3616795
Adres strony: www.villa-romano.eu
Ilość miejsc: 18


Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do uroczego miejsca – Villa Romano – to pensjonat położony w cichej i spokojnej okolicy. Urocze osiedle domków jednorodzinnych, z dala od hałasów i zgiełku miasta, bezpośrednie sąsiedztwo pieknych lasów kielecczyzny powoduje, że każdy poczuje się u nas zrelaksowany i wypoczęty.

U nas poczujesz się jak w domu
Rano obudzi Państwa śpiew ptaków i domowe śniadanie, wieczorem uśpi szum lasu, cisza i spokój. Dla zwolenników regionalnej kuchni polskiej polecamy wspaniałe restauracje Leśny Dwór i Stangret (w pobliżu pensjonatu – ok. 1 km, można przejść przepiękną ścieżką brzegiem lasu), natomiast dla zwolenników kuchni śródziemnomorskiej polecamy obiady i obiadokolacje w restauracji La Cucina (oryginalne włoskie dania – ok. 1 km). Łatwy dojazd z możliwością zaparkowania samochodu. Do dyspozycji naszych gości jest ogrodzony parking.

U nas aktywnie spędzisz czas
Nasza willa położona jest na skraju lasu, przez który biegną liczne trasy spacerowe, rowerowe, oraz ścieżka zdrowia. W okresie zimowym miłośnicy białego szaleństwa mogą korzystać z wyciągu narciarskiego (400 m od pensjonatu), bardzo ciekawych i różnorodnych tras narciarstwa biegowego (jedna z nich biegnie pod oknami pensjonatu). W pozostałej części roku polecamy piesze wycieczki po górach świętokrzyskich (jeden ze szlaków biegnie przy willi), wyprawy rowerowe zarówno po terenach leśnych i górskich jak i szosowych, a także jazdę konną (ośrodek jazdy konnej, organizacja kuligów w okresie zimowym – ok. 1 km). Dla rodzin z dziećmi w lesie czekają bezpieczne i nowoczesne place zabaw.

U nas poczujesz się jak w domu
Oferujemy pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe z łazienką i wyjściem na taras. Każdy wyposażony jest w TV satelitarną, telefon radio, internet oraz pościel antyalergiczną. W cenę noclegu wliczone są śniadania przygotowywane i urozmaicane przez gospodynię tego miejsca. Każdy gość może bez ograniczeń korzystać z komfortowo urządzonej kuchni z jadalnią (kuchenka, piekarnik, zmywarka, lodówko-chłodziarka) z wyjściem na ogród. Aby zapoznać się z wyglądem pokoi oraz łazienek w naszym pensjonacie.

Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach – polskie muzeum etnograficzne z siedzibą w Kielcach. Celem działania muzeum jest przede wszystkim gromadzenie, ochrona i udostępnianie zabytków kultury ludowej z obszaru województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa ludowego oraz popularyzacja kultury ludowej. Muzeum zostało powołane w 1976. Siedziba muzeum mieści się obecnie w zabytkowym Dworku Laszczyków w Kielcach, gdzie także prowadzone są ekspozycje.
Święty Krzyż – szczyt w Górach Świętokrzyskich, położony we wschodniej części pasma Łysogór, objęty ochroną w ramach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Drugi szczyt (po Łysicy) pod względem wysokości w tych górach. Zbudowany z kwarcytów i łupków kambryjskich. Na szczycie znajdują się: skalne rumowisko, charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich, tzw. gołoborze, ścisły rezerwat przyrody obejmujący las jodłowo-bukowy, pozostałości pogańskiego wału kultowego, opactwo pobenedyktyńskie Święty Krzyż (w jednym ze skrzydeł muzeum parku narodowego) oraz telewizyjna stacja przekaźnikowa o wysokości 157 m.
Zamek w Chęcinach - zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad miejscowością Chęciny, w województwie świętokrzyskim pod Kielcami. Został on w roku 1967 roku wpisany do rejestru zabytków. W latach 60-tych, w okolicach zamku, zostały zrealizowane sceny batalistyczne do fimu "Pan Wołodyjowski". A od niedawna atrakcją zamku jest postać zjawa Królowej Bony przechadzającej się nocą po zamkowych murach.
Dąb Bartek - dąb szypułkowy rosnący między Bartkowem a Zagnańskiem, w województwie świętokrzyskim.
Wiek tego drzewa oceniany jest wg najnowszych badań dendrochronologicznych na 645-670 lat. W okresie międzywojennym wiek tego dębu oceniano nawet na 1200 lat. Prawdziwy wiek jest niemożliwy do ustalenia, ze względu na spróchniały środek pnia. Od 1952 dąb uznany jest za pomnik przyrody. W 1934 sąd konkursowy pod uznał Bartka za "najokazalsze drzewo w Polsce". Według jednej z legend Jan III Sobieski i Marysieńka ukryli w Dębie Bartku skarby.
Sandomierz to miasto i gmina miejska w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, położona nad rzeką Wisłą (268,5 km od jej źródła i 673,7 km od jej ujścia do Morza Bałtyckiego) , na siedmiu wzgórzach (stąd miasto nazywane jest czasem "małym Rzymem"), na granicy Wyżyny Sandomierskiej. Przemysłowa część miasta, zwana Nadbrzeziem leży na prawym brzegu Wisły, w Kotlinie Sandomierskiej. Nazwa miasta pochodzi od imienia Sędomir.
Baltów – wieś w Polsce położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie ostrowieckim. Jest siedzibą gminy Bałtów. W latach 1975-1998 Bałtów położony był w województwie kieleckim. Przez wieś przełomem płynie rzeka Kamienna, a brzegi doliny obramowane są wapiennymi skałkami. Największą atrakcją turystyczną miejscowości jest Park Jurajski, założony tutaj w 2004, po odkryciu w Bałtowie skamieniałych tropów dinozaurów.
Jaskinia Raj – wapienna jaskinia krasowa położona w pobliżu Chęcin w województwie świętokrzyskim na terenie rezerwatu przyrody "Jaskinia Raj", 11 km na południowy-zachód od Kielc.W pawilonie wejściowym urządzona została również wystawa muzealna przedstawiające prehistoryczne obrazy życia codziennego. Jest jaskinią niewielką, o łącznej długości korytarzy wynoszącej 240 metrów.
Busko-Zdrój – miasto uzdrowiskowe w woj. świętokrzyskim, stolica powiatu buskiego, siedziba gminy Busko-Zdrój. Znane już w XII w. jako Bużsk, w XIII w. Busk. Pod względem liczby mieszkańców 7. w województwie świętokrzyskim. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. kieleckiego.

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka