Willa w Parku

Adres: ul. Józefa Matuszewskiego 17
  57-320 Polanica Zdrój
Telefon: 074 86912 26
Fax: 074 86912 27
Adres strony: www.willawparku.pl
Ilość miejsc: 20


Pensjonat położony jest w samym centrum Parku Zdrojowego. "Willa w Parku" stanowi idealne miejsce wypoczynku i aktywnego spędzania czasu (rowery, narty) oraz organizacji spotkań i przyjęć okolicznościowych.
Dom, w którym obecnie znajduje się pensjonat Willa w Parku należał niegdyś do Józefa Matuszewskiego, znanej, szanowanej i do dziś ciepło wspominanej postaci z najnowszej historii Polanicy Zdroju.

Dr Józef Matuszewski był długoletnim lekarzem zdrojowym, a także zamiłowanym pszczelarzem z ponad 60 - letnią praktyką, prekursorem w dziedzinie apiterapii - leczenia produktami pszczelimi. Szczególnie owocną działalność w tej dziedzinie rozwinął właśnie w Polanicy Zdroju. Miał szeroką praktykę lekarską, przyjeżdżali do niego pacjenci z całego kraju. Był przewodniczącym Dolnośląskiego Towarzystwa Balneoklimatycznego, członkiem Komisji Zdrowia i Uzdrowisk Wojewódzkiej Rady Narodowej we Wrocławiu.
Przepracował 28 lat na stanowisku lekarza naczelnego w Polanicy i w ciągu tego okresu znacznie przyczynił się do rozbudowy lecznictwa sanatoryjnego oraz otwartego w tym mieście. Zmarł w 1983 roku.

W hołdzie Matuszewskiemu ulica, przy której znajduje się nasz pensjonat, nosi imię tej wybitnej postaci.

Przed Willą w Parku znajduje się tablica pamiątkowa, będąca stałym punktem na trasach wycieczek.

Do dyspozycji gości mamy 10 pokoi jedno- i dwuosobowych z łazienkami oraz restaurację, bar, grill i parking.

Polanica Zdrój, w sercu której położony jest nasz pensjonat to znana w całej Polsce miejscowość turystyczna.
Część uzdrowiskową otacza piękny park, pełen starych drzew i egzotycznych krzewów: różnokolorowych azalii, rododendronów i magnolii. Polanica Zdrój dysponuje doskonałą bazą leczniczą, turystyczną, rekreacyjną i sportową.

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka