Stary Młyn w Przesiece

Adres: ul. Karkonoska 3
  58-563 Przesieka
Telefon: (075) 762 17 36
Adres strony: www.stary-mlyn-przesieka.pl/
Ilość miejsc: 15
Witamy w Starym Młynie w Przesiece!

Zapraszamy do spędzenia wypoczynku w urokliwej Przesiece. W dolinie Starego Młyna czeka spokój, malownicze widoki i natura w swojej najpiękniejszej formie.

W Starym Młynie odnajdziecie Państwo współczesny komfort w zabytkowych wnętrzach. Młyn jest jedynym zabytkiem Przesieki i kryje ślady wielowiekowej działalności.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.


Pierwsze wzmianki o Starym Młynie pojawiły się już w XVI w. Książęcym przywilejem zezwolono na lokalizację młyna w tym miejscu. Budynek przechodził różne koleje losu, był burzony, odbudowywany i udoskonalany, a swoją obecną formę zawdzięcza gruntownej przebudowie w 1805 roku. Wtedy to zastosowano wielopoziomową konstrukcję budynku, mającą na celu usprawnienie procesów mielenia zboża. Na starych kamiennych murach wzniesiono ściany o konstrukcji szachulcowej, typowej dla tego regionu i tego rodzaju obiektów.

Przed II wojną światową młyn należał do rodziny Liebig i przeżywał swój rozkwit. Oprócz mielenia mąki, wypiekano chleb i bułki, które były rozwożone do okolicznych pensjonatów. Ponadto już wtedy można było w młynie wynająć pokoj gościnny.

Po wojnie budynek przechodził bardzo zmienne koleje losu. Na początku służył jako budynek mieszkalny dla kilku rodzin, następnie został przekształcony w dom wypoczynkowy i niestety zatracił swoją pierwotną funkcję. W latach 70 i 80 XX wieku mieścił się tu Dom Pracy Twórczej, a Stary Młyn stał się sławny dzieki niezapomnianym Sylwestrom.

Oferujemy Państwu nocleg w komfortowych pokojach Starego Młyna. Do dyspozycji gości są pokoje 2-,3-,4-osobowe, wszystkie z łazienkami wyposażonymi w wannę lub prysznic.

Pokoje oraz łazienki są po gruntownym remoncie i modernizacji, lecz zachowały dawny urok dzięki pieczołowitej konserwacji zabytkowych elementów.

Istnieje możliwość skorzystania ze wspólnej kuchni.Nocleg w Starym Młynie kosztuje od 30-50 PLN od osoby.

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka