Pensjonat Pod Bukowiną

Adres: MYCZKOWCE 2
  38-623 UHERCE
Telefon: 013 461 81 21
Adres strony: www.myczkowce.pl
Ilość miejsc: 52


O Bieszczadach leżących na granicy Karpat Wschodnich i Zachodnich pisano już w pismach historycznych z 1269 roku.

Dzikie i trudno dostępne przez lata przyciągający samotników i miłośników przyrody.Urokowi tych gór nie sposób się oprzeć, chociaż jest to kraniec Polski, wbrew opinii wielu ludzi nie jest to już kraniec cywilizowanego świata.

Właśnie tu wśród przepięknych niekiedy nie odkrytych lub zapomnianych zakątków Bieszczad znajduje się malownicza miejscowość- Myczkowce. Jest to jedna z najstarszych wsi w Bieszczadach o bardzo interesującym "rodowodzie":

"W średniowieczu, ze wzgórzem nad Sanem, noszącym nazwę Grodzisko(560m npm.), istniał warowny gród, stojący na straży ważnego szlaku, wiodącego na południe, ku Przełęczy Użockiej i Przełęczy Bukowskiej. Wieś została założona w 1376 roku (obchodzimy w tym roku 630 lecie istnienia wsi).

Do dziś zachować się zabytkowy spichlerz, pochodzący prawdopodobnie z końca XVIII wieku. Jego osobliwość jest czeterokolumnowy portyk przed głównym wejściem, rzecz niezmiernie rzadka w obiektach gospodarczych. Kolumny wyciosano z drewna modrzewiowego, stojące na kamiennych podstawach. Przy drodze- kapliczka murowana z zachowanymi resztkami polichromii, upamiętniająca zniesienie pańszczyzny w 1848 roku"

Nasz Pensjonat oferuje 17 pokoi z łazienkami, w sumie 52 miejsca noclegowe:

* 6x 2 osobowe (małżeńskie, inwalidzkie, pojedyncze)
* 6x 3 osobowe
* 3x 4 osobowe
* 2x 5 osobowe

Ponadto:

* całodobowe wyżywienie
* imprezy integracyjne
* miejsce ogniskowe, grill
* bezpieczny parking
* sala pod konferencje
* sala telewizyjna
* pensjonat posiada 52 miejsca noclegowe oraz 55 na sali konferencyjnej / jadalnej

* możliwość zorganizowania jednodniowej wycieczki do Lwowa, na Słowację, Węgry za pośrednictwem biura turystycznego StefanTour z Leska
* możliwość organizowania wycieczki, imprezy dla firm, pobytu grup zorganizowanych, zielonych szkół i tym podobnych imprez
* konferencje, bankiety, przyjęcia okolicznościowe, sylwestry, wesela, komunie, imprezy na zamówienie i inne...

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka