Pensjonat Jaworzyna **

Adres: ul. Polna 24
  33-370 Muszyna
Telefon: 18 471 47-33
Fax: xxx
Adres strony: www.pensjonat-jaworzyna.pl
Ilość miejsc: 32


Pensjonat JAWORZYNA znajduje się w odległości 150 metrów od głównej drogi łączącej Muszynę z Krynicą, przy drodze prowadzącej do wsi Jastrzębik. W okolicy znajduje się przystanek PKS, stacja PKP w Powroźniku (nie zatrzymują się tutaj pociągi pospieszne) oraz dworzec kolejowy w Muszynie oddalony o około 3 km. Okolice pensjonatu znakomicie nadają się na aktywny wypoczynek zarówno latem jak i zimą.

Latem duża ilość szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych daje możliwość organizowania wycieczek o różnej skali trudności, podczas których można podziwiać panoramy Tatr, Beskidu Sądeckiego i Niskiego oraz leżących już w Słowacji Gór Czergowskich i Lewockich. Przy bardzo dobrej widoczności z wyższych szczytów można ujrzeć Bieszczady.

W zimie narciarze znajdą tu doskonałe warunki do uprawiania swojego sportu. Doskonale przygotowane stoki w stacjach narciarskich na Jaworzynie Krynickiej, w Krynicy-Słotwinach i Wierchomli oraz innych wyciągach (Powroźnik, Tylicz, Szczawnik) dostarczą wrażeń początkującym i doświadczonym narciarzom.

Muszyna i okolice

Muszyna położona jest w południowo-wschodniej części Beskidu Sądeckiego nad rzeką Poprad. Jest to największą rzeką, która przepływa przez Beskid Sądecki dzieląc go na 2 pasma - Jaworzyny i Radziejowej. Tworzy przy tym malowniczy przełom.

Powstanie i rozwój Muszyny związany jest z prowadzącym z Węgier traktem handlowym rozgałęziającym się w kierunku Krynicy i doliny Popradu. Pierwsza wzmianka o Muszynie pochodzi z roku 1209. Największy rozwój Muszyny przypada na okres panowania Kazimierza Wielkiego, który około 1340 roku nadaje jej prawa miejskie. Za czasów Władysława Jagiełły Muszyna stała się obszarem posiadającym samodzielną administrację, wojsko i sądownictwo i nazwany był Państwem Muszyńskim. W XV wieku nastąpił znaczny napływ ludności wołoskiej i Rusinów z Rusi Zakarpackiej i Rumunii, którzy osiedlili się tutaj na prawie wołoskim. Po rozbiorach Muszyna przeszła na rzecz skarbu austriackiego. Pomimo pozostawienia przez zaborcę istniejących instytucji Muszyna zaczęła podupadać

Zabytki
*ruiny zamku (XIV w.),
*barokowy kościół obronny św. Józefa z gotyckimi rzeźbami (XVII w.),
*zabudowa mieszczańska (XIX/XX w.),
*zespół dworski - obecnie muzeum (XVII/XIX w.),
*cerkwie w Andrzejówce, Dubnem, jastrzębiku, Leluchowie, Powrożniku (najstarsza, XVII w.), Szczawniku, Tyliczu, Wojkowej, Złockiem, Żegiestowie.

Do Państwa dyspozycji oddajemy:

* 24 miejsca w 9 pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami i TV,
* 8 miejsc w 4 pokojach 2 osobowych ze wspólną łazienką
* kawiarnię,
* plac zabaw dla dzieci,
* miejsce na grilla,
* parking przed pensjonatem,
* rowery do dyspozycji gości,
* zapewniamy możliwość korzystania z usług odnowy biologicznej i masaży leczniczych,
* zapewniamy smaczną, domową kuchnię.

Pobyt za dobę w pokoju
z łazienką + śniadanie 65 zł
Pobyt w pokoju ze wspólną łazienką + śniadanie 45 zł
Obiadokolacja 25 zł
Kolacja 10 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Dzieci 3-7 lat 50 % ceny za 1 dobę
Dzieci powyżej 7 lat 100 % ceny za 1 dobę

Podane ceny nie zawierają podatku VAT.
Do ceny należy doliczyć opłatę klimatyczna w wysokości ustalonej przez UMiG Uzdrowiska Muszyna.

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka