Królowa Karkonoszy

Adres: Konstytucji 3 Maja 59
  58-540 Karpacz
Telefon: (075) 76 16 500
Adres strony: www.krolowakarkonoszy.pl
Ilość miejsc: 55


Królowa Karkonoszy to kameralny obiekt z ponad stuletnią historią, zlokalizowany w ścisłym centrum Karpacza, w otoczeniu zieleni nad strumieniem "Bystryk".

Sąsiaduje on bezpośrednio z Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa" oferującym całoroczne atrakcje i Parkiem Miejskim. Lokalizacja przy głównej ulicy miasta, sprawia, że w najbliższej okolicy znajdą Państwo sklepy, restauracje, postój taksówek i przystanki autobusowe. Naszym gościom zapewniamy możlliwość skorzystania z wyżywienia i parkingu usytuowanego bezpośrednio przy obiekcie. Królowa Karkonoszy, to wyjątkowe miejsce dla tych z Państwa, którzy pragną wyciszenia i spokoju mogąc jednocześnie korzystać w pełni z uroków i atrakcji Karpacza.

Klimat naszego obiektu sprawi, że zapragną Państwo do nas wracać.

Oferujemy Państwu 55 miejsc noclegowych w przytulnych pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych typu studio (2+2). Pokoje wyposażone są w łazienki , telewizje satelitarną , lodówkę , czajnik elektryczny.

Większość z nich posiada zabytkowy, balkon lub werandę, nadający mu niespotykanego uroku i charakteru,stwarzając przez to możliwość pełniejszego podziwiania górskich widoków.

Królowa Karkonoszy to również miejsce w którym ugościmy Państwa pyszną, domową kuchnią,w ktorej oprócz powszechnie znanych przysmaków znajdą Państwo także typowe, regionalne potrawy.

Jeszcze niedawno nazywałam się "Róża Wiatrów" ale obecni właściciele dodali mi królewskiego blasku. :- )

Karpacz jest nie tylko wymarzonym miejscem do uprawiania sportów zimowych. To miasto, które tęti życiem przez okrągły rok. Naszych gości zachęcamy do zwiedzenia wielu atrakcji, pośród których znajdą Państwo m.inn. perłę XII-wiecznej drewnianej architektury skandynawskiej - Kościółek WANG, czy też MIejskie Muzeum Zabawek atrakcyjne nie tylko dla dzieci. W jego zbiorach znajduje się ponad 2 tys eksponatów ofiarowanych głównie przez Henryka Tomaszewskiego - twórcę słynnej Pantomimy Wrocławskiej, zachwycających swą różnorodnością i przenoszących zwiedzających we wspaniały, zaczarowany świat baśni i legend.

Karpacz to miasto nieodzownie kojarzące się z aktywnością sportową. Z historią rozwoju sportu i turystyki w Karkonoszach można zapoznać się podczas wizyty w Muzeum Sportu i Turystyki.

Szukając ochłody w letnie, upalne dni warto udać się do dzikiego Wodospadu zlokalizowanego niedaleko dolnej stacji wyciągu na Kopę. Zwollennikom mocniejszych wrażeń polecamy zjazd najdłuższym w Polsce torem saneczkowym lub alpejskim torem bobslejowym. Warto również przenieść się w czasie i zakosztować w atmosferze Dzikiego Zachodu. Westernowe Miasteczko "Pod Kozią Skałą" stanowi doskonałą alternatywę do tradycyjnych restauracji i pubów zlokalizowanych w innych częściach miasta.

Karpacz, to także kilkanaście stoków narciarskich z wyciągami, sztucznym dośnieżaniem i wypożyczalniami sprzętów narciarskich. Lodowiska, trasa biegowa położona w Karpaczu Górnym czy też skocznia narciarska "Orlinek", na której organizowane są krajowe i międzynarodowe zawody, a mistrzowskie skoki oddawał Adam Małysz- to tylko niektóre z atrakcji zimowych miasta. Wraz z nadejściem cieplejszych dni warto podziwiać górskie widoki podczas wycieczki rowerowej jedną z wielu atrakcyjnych tras, czy też skorzystać z dostępnych kortów tenisowych i basenów pływackich.

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka