Hotel Olympic

Adres: ul. Grażyńskiego 10
  43-450 Ustroń
Telefon: 033 854 43 33
Fax: 033 854 43 32
Adres strony: www.hotelolympic.pl
Ilość miejsc: 130


Mamy przyjemność zaprezentować NOWO OTWARTY Hotel OLYMPIC**** usytuowany w samym sercu Ustronia - miejscowości o wspaniałych walorach turystycznych, położonej na południu Polski w Górach Beskidu Śląskiego.

Swoje malownicze położenie OLYMPIC**** zawdzięcza płynącej zaraz obok rzece Wiśle otoczonej przez przepiękne pasma górskie i porastające je lasy. Ustroń od dawna stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek, relaks, jak również aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeśli pragną Państwo odpocząć od zgiełku miasta, skorzystać z bogatej oferty imprez towarzyszących, napawać się świeżym, górskim powietrzem, a jednocześnie spędzić czas w miejscu o wysokim standardzie świadczonych usług, Hotel OLYMPIC**** jest idealnym miejscem.


W celu kompleksowej obsługi grup zorganizowanych prosimy o kontakt z Działem Marketingu, który gwarantuje Państwu kompleksową obsługę konferencji, bankietów, seminariów, szkoleń i spotkań integracyjnych, oraz odpowie Państwu na wszelkie pytania.

Dla grup zorganizowanych mamy bardzo atrakcyjne oferty, które wraz z odpowiednią oprawą będą wspaniałym prezentem dla Państwa klientów, czy pracowników.

Hotel OLYMPIC**** dysponuje 59 komfortowo wyposażonymi pokojami.
Jednocześnie może pomieścić 130 osób:

* 40 pokoi 2-osobowych z prysznicem;
* 6 pokoi Rodzinnych 2+1;
* 4 pokoje 2-osobowe ze słonecznym tarasem;
* 2 pokoje dla osób niepełnosprawnych;
* 4 pokoje "Junior Suite" o powierzchni 37 m2 składające się z dwóch sypialni, oraz wspólnej łazienki z prysznicem;
* 2 pokoje "Senior Suite" o powierzchni 50 m2, składające się z sypialni, salonu oraz wspólnej łazienki z wanną i prysznicem;
* 1 apartament "Prezydencki" o powierzchni 102 m2 , składający się z sypialni, salonu i łazienki z wanną i prysznicem;

W każdym pokoju: klimatyzacja, Internet bezprzewodowy, mini barek, telefon, TV satelitarna, łazienka.

Niezwykłe położenie Ustronia wśród malowniczych zboczy, różnica wzniesień pomiędzy centrum miasta a Czantorią Wielką i Równicą (ponad 500 m), oznakowane szlaki spacerowe i turystyczne oraz urządzenia sportowo-rekreacyjne - stwarzają doskonałe warunki do uprawiania górskiej turystyki pieszej, narciarskiej, rowerowej oraz innych sportów letnich i zimowych.

Przyjeżdżający gości, którzy nie są zwolennikami długich wędrówek po górach, mogą skorzystać z oznakowanych szlaków spacerowych (o łącznej długości 28,5 km).

Wyjątkowa popularnością wśród turystów cieszy się kolej linowa - krzesełkowa na Czantorię, gdzie z polany Stokłosicy roztacza się piękna panorama Ustronia i Beskidu Ślaskiego, natomiast ze szczytu Czantorii (dojście ok. 30 min.), przy dobrej widoczności, zobaczyć można Tatry i Małą Fatrę. Będąc na Czantorii można skorzystać z Letniego Toru Saneczkowego o długości 710 m.

Wspaniałym widokiem można również napawać się z polany - powyżej schroniska na Równicy, gdzie dotrzemy pieszo lub samochodem. Na Równicy warto wstąpić do przytulnego schroniska lub pełnej uroku 200-letniej chatki "Czarcie Kopyto", bądź udać się do "Zbójnickiej Chaty". Na zaawansowanych turystów czeka 10 szlaków turystycznych (o łącznej długości 60 km), a także w tym miejscu bierze swój początek Główny Turystyczny Szlak Zachodniobeskidzki im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

Na turystycznych szlakach można podziwiać wspaniałe widoki i piękne lasy, a prawdziwy raj czeka amatorów zbierania grzybów, jagód, ostrężyn i malin. Miłośnicy turystyki rowerowej mają do dyspozycji 9,5 km oznakowanej trasy rowerowej oraz liczne ścieżki górskie. Zwolennicy rekreacji nad wodą mogą udać się na naturalne plaże nad rzeką Wisłą czy kryte baseny solankowe. Można też wybrać się nad staw kajakowy, popływać łódką bądź rowerem wodnym, zaś wędkarze mają także swój raj, dla nich bowiem przygotowane są stawy.

Także turystom przybywającym do Ustronia w zimie nie zabraknie atrakcji. Amatorzy "białego szaleństwa" mają do dyspozycji 7 wyciągów narciarskich, kolej linową - krzesełkową oraz dobrze utrzymane trasy narciarskie (zjazdowe) o różnym stopniu trudności. Prawdziwy raj mają narciarze na Czantorii Wielkiej, gdzie przygotowane są trasy o długości 1900 m i 2500 m, natomiast w rejonie doliny Poniwca - stok narciarski sztucznie ośnieżony oraz oświetlony na całej długości.

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka