GRANADA Pokoje Gościnne

Adres: Łężyce 48
  57-340 Duszniki Zdrój
Telefon: 74 866 01 21
Fax: 74 813 09 38
Adres strony: www.granadapokoje.pl
Ilość miejsc: 76


Obiekt położony jest u podnóża Gór Stołowych, na szlaku turystycznym Zieleniec - Karłów, blisko kurortów Kotliny Kłodzkiej: Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój.

Do Państwa dyspozycji oddajemy nowo wybudowany obiekt pensjonatowy.

Oferujemy:

* 76 miejsc noclegowych
* Wszystkie pokoje z łazienkami i TV
* Pokoje z balkonami
* Apartamenty zewnętrzne z aneksami kuchennymi
* Jadalnia
* Bar
* Bezprzewodowy internet
* Sala bilardowa
* Świetlica: tenis stołowy, piłkarzyki
* Gry (warcaby, szachy)
* Siłownia
* Sauna
* Jacuzzi
* Wypożyczalnia nart
* Wypożyczalnia rowerów górskich
* Rancho - jazda konna
* Duży ogród z huśtawkami
* Domek grillowy
* Trampolina
* Parking

We wszystkich pomieszczeniach obiektu obowiązuje zakaz palenia!

Nie organizujemy żadnych imprez!

Gości zapraszamy bez zwierząt.

Park Narodowy Gór Stołowych
Dyrekcja Parku Narodowego Gór Stołowych
ul. Słoneczna 31
57-350 Kudowa Zdrój
tel. 074 866 14 36

Szczeliniec Wielki
Niezwykłe wrażenia i piękne wspomnienia zachowuje w pamięci każdy, kto choć raz odwiedził ten najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.) - najatrakcyjniejsze i najczęściej odwiedzane miejsce. Szczeliniec to ogromny labirynt pośród oryginalnie ukształtowanych form skalnych, oraz kilka punktów widowkowych, z których można podziwiać całą Ziemię Kłodzką i Karkonosze.

Błędne Skały
Zespół bloków skalnych tworzący malowniczy labirynt typu "skalne miasto", położony w Górach Stołowych i obejmujący szczyt Skalniaka (915 m n.p.m.). Te niesamowicie wyglądające skały powstały jako wypiętrzone dno dawnego morza. Obecnie pomiędzy różnorodnymi formami skalnymi, tj. skalne maczugi, grzyby, słupy, przebiega kilkusetmetrowa trasa turystyczna.

Wielkie Torfowisko Batorowskie
Położone na wierzchowinie środkowego piętra Gór Stołowych, przy Kręgielnym Trakcie, na południe od doliny Czerwonej Wody. Rezerwat ma powierzchnię 39,53 ha, leży na wysokości 705-715 m n.p.m. i obejmuje torfowisko wysokie zarastające lasem świerkowo-sosnowym. Na terenie rezerwatu występują takie ciekawostki florystyczne jak: wierzba lapońska, widłak torfowy, wrzosiec bagienny, rosiczki i turzyce, brzoza omszona, sosna błotna. Przez rezerwat nie prowadzi żaden szlak turystyczny, jedynie jego południowo-wschodnim skrajem leśną drogą przechodzi żółty szlak z Dusznik-Zdroju do Karłowa.

Zieleniec
Zieleniec jest popularnym ośrodkiem narciarskim, znajduje się tu ponad 20 wyciągów narciarskich. Latem jest dobrą bazą wypadową w Góry Orlickie i pobliskie Góry Bystrzyckie. Znajduje się tu schronisko turystyczne "Orlica" (dawniej PTTK) oraz schronisko PTSM. W okolicy dwa przejścia graniczne do Republiki Czeskiej dla ruchu turystycznego: powyżej wsi koło schroniska "Masarykova chata" oraz przy Drodze Orlickiej niedaleko Koziej Hali.

Skalne grzyby
Skupisko dużej wielkości kamieni w Górach Stołowych Sudetach Środkowych w południowo zachodniej Polsce. Skalne Grzyby - znajdują się w południowo wschodnim fragmencie stoliwa Górach Stołowych. Ciągną się wzdłuż dolnego piętra Gór Stołowych między Batorowem a Radkowskimi Skałami po południowo- zachodniej stronie wierzchowiny. Jest to grupa oryginalnie ukształtowanych w różnym zagęszczeniu form skalnych, rozrzuconych na wysokości ok. 680 - 700 m n.p.m. i ciągnących się na długości około 2 km. , często ustawionych piętrowo na sobie, skałki mają kształty: grzybów, maczug, baszt i bram . Szereg form skalnych posiada własne nazwy są to np.: "Borowik", "Skalne Wrota", "Zrośnięte Grzyby", "Pingwinki", "Piętrowe Grzyby".

Łężyckie Skałki (Sawanna Afrykańska)
Jest to rozległa górska łąka ,położona na całej powierzchni Rogowej Kopy (790m n.p.m.) ,która wznosi się na wierzchowinie środkowego piętra Gór Stołowych z rozrzuconymi kilkunastoma małymi skałkami z okresu mioceńskiego o wysokości od 3-4 m, pozostałych po erozji i wietrzeniu górnego poziomu piaskowca Gór Stołowych. Skałki i samotne parasolowato ukształtowane drzewa stwarzają egzotyczne wrażenie. W połączeniu z rozległą łąką o stepowym charakterze, wysoką po pas trawą i kwitnącymi ziołami oraz kwiatami, m.in. pełnik europejski, zwany lokalnie różą kłodzką, sprawiają, że potocznie przyjęła się dla tego obszaru nazwa Sawanna Afrykańska. Ze względu na unikalną roślinność łąkowo-torfowiskową oraz walory krajobrazowe utworzono tu obszar ochrony ścisłej.

Wyciąg narciarski
W odległości 500m od naszego ośrodka znajduje się wyciąg narciarski.

Dodatkowe atrakcje turystyczne znajdują się w kurortach Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, a także w ich okolicach. Zapraszamy serdecznie!

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka