Pensjonat Amelia

Adres: ul. Kulczyńskiego 2
  38-440 Iwonicz Zdrój
Telefon: (013) 435 01 94, (013) 435 01 30
Fax: (013) 425 10 05
Adres strony: www.pensjonatamelia.pl
Ilość miejsc: 49


W dorzeczu Wisłoka, 16 km. na południe od Krosna znajduje się największe uzdrowisko w południowo-wschodniej Polsce. Miejscowość położona jest w północnej strefie Beskidu Niskiego na wysokości 300 - 470 m n.p.m. Wokół Iwonicza rozciągają się malownicze wzniesienia: Piekliska (447 m), Borowina Góra (482 m), Glorieta (550 m), Wólecka Góra (611 m), Przedziwna (553 m) i Winiarska (528 m). Ze szczytów tych wzgórz roztaczają się rozległe widoki na pasma Beskidu Niskiego, Dolinę Krośnieńską i Pogórze Strzyżowsko-Dynowskie. Przez Iwonicz, przepływa rzeka Iwonka będąca dopływem Lubatówki wpadającej do Wisłoka. Okolice Iwonicza Zdroju są terenami roponośnymi. Tereny są już w większości wyeksploatowane i odwierty stopniowo ulegają likwidacji. Obok złóż ropy naftowej i gazu w okolicy występują wody mineralne: siarczkowe, żelaziste, szczawy jodo-bromowe i solanki. Na stokach okolicznych wzgórz znajdują się pokłady borowiny tworząc tzw. górskie torfowiska. Wzgórza otaczające dolinę Iwonicza porastają lasy mieszane głównie jodłowo-bukowe z domieszką dębów, grabów, brzóz, świerków i cisów. Część z nich stanowi dziś rozległy ponad 200-u hektarowy park zdrojowy z ponad 30-to kilometrowymi alejkami spacerowymi. Bogaty świat roślinny stanowi ostoję dla zwierzyny i ptactwa.

Uzdrowisko położone jest w strefie klimatu podgórskiego. Powietrze jest nasycone jodem i bromem podobnie do mikroklimatu morskiego i jest ono najczystsze wśród krajowych uzdrowisk.
AMELIA położony jest w uzdrowiskowej miejscowości Iwonicz Zdrój. Usytuowanie pensjonatu w odległości 200 m od centrum czyni obiekt dodatkowo atrakcyjnym dla wszystkich klientów.

Nasi goście korzystać mogą z pokoi 1, 2 i 3 osobowych oraz apartamentów (łącznie około 49 miejsc noclegowych).

Każdy z oferowanych pokoi posiada balkon oraz łazienkę, w której można zażyć szybkiego prysznica lub oddać się relaksacyjnej kąpieli np. z dodatkiem aromatycznej i leczniczej soli iwonickiej, TV, radio, telefon oraz możliwość dostępu do bezprzewodowego Internetu.

Do dyspozycji naszych gości oddajemy pięć doskonale wyposażonych sal konferencyjnych oraz bankietowych.

W pensjonacie skorzystać można z sauny, biliarda, tenisa stołowego, biblioteki czy wypożyczalni najbardziej kultowych i niezapomnianych filmów.

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka