Ośrodek Wypoczynkowy Iskra

Adres: Kosarzyska
  33-350 Piwniczna Zdrój
Telefon: 18 446 41 20
Fax: 18 446 41 20
Adres strony: www.iskra.piwniczna.com
Ilość miejsc: 70


Ośrodek Wypoczynkowy "ISKRA" położony jest w Kosarzyskach koło Piwnicznej Zdrój - miasta uzdrowiskowego Beskidu Sądeckiego. Region Beskidu Sądeckiego ciągnie się od przełomowej doliny Dunajca po doliny Kamienicy Nawojowskiej i Mochnaczki. Zachodnią granicę stanowi rzeka Dunajec, której odcinek pomiędzy Sromowcami Wyżnymi a Szczawnicą uznawany jest za najbardziej malowniczy przełom w Polsce a także w Europie. Na tej trasie odbywają się od maja do września spływy. Granicę wschodnią stanowi rzeka Kamienica, łącząca swe wody z Dunajcem w Nowym Sączu.

Centralną rzeką Beskidu Sądeckiego jest Poprad, mający swój początek na terenie Słowacji, a wpadającym do Dunajca w okolicy Biegonic (między Starym a Nowym Sączem). Płynąc piękną Kotliną Popradzką oddziela pasma górskie Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej. Również tą rzeką organizowany jest spływ łodziami na odcinku Piwniczna - Rytro. Niezwykle bogata i urozmaicona rzeźba terenu oraz wspaniały krajobraz zadecydowały o utworzeniu Popradzkiego Parku Krajobrazowego, na skraju którego zlokalizowany jest nasz ośrodek.

Piwniczna Zdrój ma już ponad 650 lat.
Miasto założył Kazimierz Wielki w 1348 roku, a układ urbanistyczny z czworobocznym rynkiem i wychodzącymi z jego narożników ulicami zachował się niezmieniony do dzisiaj. Na środku rynku stoi zabytkowa studnia z XVII wieku.

Od lat 80-tych XIX wieku, kiedy to odkryto właściwości lecznicze wód mineralnych, ropzoczyna się rozwój uzdrowiska.Kierowani są tu pacjenci ze schorzeniami układu oddechowego i układu trawienia. (na zdjęciu obok: Pijalnia wody minerlanej)

Ośrodek Wypoczynkowy "ISKRA" położony jest w malowniczej dolinie Kosarzyska koło Piwnicznej Zdrój, na skraju Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

Przepięknie usytuowany pośród lasu z widokiem na górskie zbocza, jest świetną bazą wypadową dla lubiących górskie wycieczki turystów - tuż obok biegną szlaki turystyczne na Eliaszówkę, Obidzę, Piwowary, Niemcową. Turystom zmotoryzowanym polecamy wycieczki Doliną Popradu, czy też poprzez przejście graniczne Piwniczna - Mniszek nad Popradem, wyjazdy na Słowację.

Zimą Ośrodek Wypoczynkowy "ISKRA" czeka na miłośników narciarstwa. Obok obiektu znajduje się orczykowy wyciąg narciarski i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Dla tych, którzy pragną dodatkowych atrakcji, organizujemy dojazd na stoki narciarskie w Suchej Dolinie i Wierchomli, kuligi i ogniska z muzyką góralską.

WNĘTRZE:
Po przeprowadzeniu gruntownego remontu budynku cały obiekt zyskał nowy wystrój wnętrza. Pokoje wyposażone są w nowe meble, telewizor i czajnik elektryczny. Każdy posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym i balkon.
Przygotowaliśmy dodatkowe pomieszczenie na pokój zabaw dla dzieci, a w recepcji mini barek serwujący gorące i zimne napoje, słodycze i piwo.

W obiekcie znajduje się sala dyskotekowa, sala lekcyjno - konferencyjna, sauna, dla lubiących aktywny wypoczynek: siłownia, tenis stołowy, bilard i piłkarzyki. Nasi goście mogą korzystać również z bezprzewodowego internetu.

POKOJE:
Ośrodek Wypoczynkowy "ISKRA" do dyspozycji gości oddaje pokoje: 2, 3, 4-osobowe, pokoje rodzinne dla 4-6 osób i apartamenty dla maks. 6 osób. Zapewniamy również całodzienne wyżywienie. Nasza stołówka serwuje smaczne, domowe posiłki.


WILLA ARGA:
Od grudnia 2009 roku zapraszamy również Państwa do położonej w odległości ok. 100 m od budynku głównego Willi. Znajduje się tutaj 7 komfortowo wyposażonych pokoi, a w tym 3 pokoje 2-osobowe oraz 4 rodzinne apartamenty 2-poziomowe dla 3 - 6 osób. Wszystkie pokoje mają łazienki i telewizory. W budynku tym przygotowaliśmy również ogólnodostępny salon z kącikiem zabaw dla dzieci i aneks kuchenny. Przy budynku znajduje się parking.

DODATKOWE ATRAKCJE:
Na terenie ośrodka jest miejsce na ognisko, grill i parking, a nieopodal budynku znajduje się:
* basen letni,
* plac zabaw dla dzieci,
* boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.

DOJAZD:
Z Krakowa i Warszawy pociągi do Piwnicznej kursują regularnie. Także autokary do Nowego Sącza i Piwnicznej kursują często. Ostatni etap podróży do Kosarzysk można odbyć lokalnym autobusem, lub komunikacją prywatną. Podróżni posiadający własny środek transportu powinni kierować się na Nowy Sącz, a następnie do Piwnicznej. Kosarzyska znajdują się w odległości 4 km od Piwnicznej.

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka