Hotel Narcyz

Adres: ul. Sienkiewicza 14
  59-850 Świeradów Zdrój
Telefon: 0-75 781-60-27 do 29
Fax: 0-75 781-63-51
Adres strony: www.narcyz.pl
Ilość miejsc: 82


Hotel NARCYZ jest kompleksem wypoczynkowo-leczniczym. Składa się z dwóch budynków, w których oferuje 82 miejsca w pokojach 1-2-3 osobowych i dwóch pokojach typu Studio.
Świeradów Zdrój to znane od stuleci uzdrowisko, położone na południowo-zachodnim krańcu Polski, schowane w głębokiej kotlinie Gór Izerskich (od 470 do 650 m npm), nad Kwisą, o bodźcowym, górskim klimacie. Jako pierwszy mineralne wody Świeradowa opisał w 1601 roku lekarz miejski Jeleniej Góry, Kacper von Schwenckfeld.

Świeradów Zdrój jest wolnym od zgiełku najmodniejszych miejscowości wczasowiskiem i uzdrowiskiem, które wykorzystuje własne zasoby surowców leczniczych. Jest tu kilkanaście źródeł nisko zmineralizowanych wód leczniczych, a ich walory powodują, że są one istotnym czynnikiem kuracji. Stosuje się je m.in. do inhalacji, płukania przyzębia, kąpieli i zabiegów ginekologicznych.
Kąpiele w wyciągach z kory świerkowej wpływają uspokajająco na układ nerwowy oraz pomagają pacjentom z kamicą nerkową i dną.
Czerniawa Zdrój to część świeradowskiego uzdrowiska wyspecjalizowana w leczeniu dzieci. Jest doskonałym miejscem do leczenia przewlekłych i nawracających zapaleń górnych i dolnych dróg oddechowych u dzieci na tle infekcyjnym i alergicznym.

Bogactwo imprez kulturalnych to równocześnie szeroka oferta dla każdego. Przez cały rok w Świeradowie coś się dzieje, a wczasowicze i kuracjusze mają okazję zobaczyć wybitnych wykonawców i uczestniczyć we wspaniałych imprezach. Np. w maju w Dniach Kwitnących Rododendronów, w lipcu i sierpniu w Dniach Świeradowa, w sierpniu w koncertach europejskich orkiestr młodzieżowych, we wrześniu i październiku w Festiwalu Muzyki Dawnej, a w grudniu w Przeglądzie Kapel Kolędniczych. Jest to tylko część propozycji...

Świeradów to także wspaniała, kameralna stacja narciarska. System wyciągów pozawala wjechać na kolejne, położone coraz wyżej stoki narciarskie. Każdy z nich jest inny - a wszystkie są atrakcyjne.
Najdłuższy wyciąg to ponad 1200 metrów jazdy na wysokość 1002 m npm, na szczyt Świeradowca. Tu wprawni narciarze "mogą poszaleć" - a inni mniej wprawni, mogą "wozić się" lasem i szerokimi nartostradami o długości około 3 km, do podstawy wszystkich wyciągów, których łączna długość sięga 2500 metrów. Stoki Świeradowca to wymarzone miejsce na rodzinne narty - dla dorosłych i dzieci.

Estetycznie urządzone pokoje, wyposażone w łazienki z pełnym węzłem sanitarnym, TV, SAT, telefon; przy większości pokoi są werandy z widokiem na góry.

Do dyspozycji gości są:

Restauracja, do której zapraszamy na smaczną domową kuchnię i wieczory przy muzyce.

Hotelowy ogród, w którym organizujemy ogniska i wieczorki przy grilu.

Centrum rehabilitacyjne, w którym zapewniamy bogaty zestaw usług leczniczych oraz opiekę medyczną.

Dodatkowo polecamy:
1. Gabinet lekarski, sauna, whirlpool i basen na terenie hotelu
2. Gabinety odnowy biologicznej (solarium w pobliżu hotelu)
3. Gabinet kosmetyczny (100m. od hotelu)

Mikroklimat miejscowości działa kojąco i uspokajająco. Orzeźwiające powietrze górskie pozwala szybko i skutecznie zrelaksować się i zapomnieć o problemach życia codziennego.
Bliskie położenie granicy czeskiej umożliwia piesze wycieczki przez góry do naszych południowych sąsiadów.

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka