Dom Wczasowy Stefanka

Adres: UL. NADBRZEŻNA 21
  33-350 PIWNICZNA ZDRÓJ
Telefon: (018) 44 - 64 - 126
Fax: (018)477-84-68
Adres strony: www.stefanka.com.pl
Ilość miejsc: 110


Piwniczna Zdrój leży w południowej części województwa małopolskiego, w strefie przygranicznej polsko-słowackiej,
w Beskidzie Sądeckim.
Mikroklimat umiarkowany, łagodny, ekologicznie czysty z dużą zawartością jodu. Ważniejsze szczyty w obrębie miasta: Eliaszówka 1024m.n.p.m., Niemcowa 1026 m.n.p.m., Granica 715m.n.p.m., Kicarz 703m.n.p.m.). Piwniczna posiada doskonałe tereny dla wypoczynku, rekreacji, wędkarstwa oraz warunki dla leczenia klimatycznego i uzdrowiskowego.

Dom Wczasowy "Stefanka" w Piwnicznej Zdroju położony jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego z dala od ruchu ulicznego, jest ostoją ciszy i spokoju. Niedaleko rzeki Poprad. Ogrodzony i strzeżony całodobowo; bezpieczny dla dzieci.
Otoczenie: duży plac zabaw /ogrodzony/
plac do siatkówki, tenisa ziemnego /trawka/
pole namiotowe i campingowe
w otoczeniu lasku sosnowego patio z grillem plac do badmintona boisko do piłki nożnej plac do piłki koszykowej. Jednym z najcenniejszych elementów decydujących o walorach leczniczych uzdrowiska są naturalne wody mineralne. Zawarte w wodzie minerały są najlepiej przyswajalne przez organizm człowieka. Piwniczna posiada wody mineralne dobrej jakości, określane jako szczawy wodoroweglanowo-wapniowo-magnezowo-sodowo-żelaziste.

Wody mineralne magnezowo-wapniowe z wysoką zawartością jonów magnezowych i wapniowych w postaci wodorowęglanów wykazują działanie neutralizujące sok żołądkowy. Znajdujący się w wodzie magnez, odgrywa ważną rolę w zapobieganiu miażdżycy (obniżając poziom cholesterolu) i w niedokrwieniu mięśnia sercowego, ma również korzystny wpływ na układ nerwowy. Obecnie w Piwnicznej znajduje się 7 studni wody mineralnej. Na wszystkich turystów czekają setki kilometrów szlaków i ścieżek spacerowych i rowerowych. Większość tras Beskidu Sądeckiego przebiega lasami, od czasu do czasu wychodząc na widokowe polany. Ma to swój ogromny urok, zwłaszcza w skwarne, letnie dni.Z posród wielu miejscowości turystycznych warto na miejsce zimowego urlopu wybrać taka, której walory, położenie i zagospodarowanie dają gwarancje udanego wypoczynku. Położona w sercu Beskidu Sadeckiego Piwniczna Zdrój właśnie do takich należy. Najbardziej rozpowszechniona dyscyplina sportów zimowych na terenie gminy jest narciarstwo, toteż najpopularniejszymi urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi sa wyciągi narciarskie. Obecnie działa 15 wyciągów narciarskich /4 w Wierchomli oraz 11 w Suchej Dolinie i Kosarzyskach/.

W MGOK w Piwnicznej organizowane są często wystawy twórców ludowych amatorów i profesjonalistów. Zapraszamy do ich obejrzenia. Zainteresowanych zwyczajami ludowymi regionu zespól "Dolina Popradu" serwuje doskonały repertuar wokalno-muzyczny, zawierający m.in.poezje regionalną, wesele piwniczańskie (Pytackie, Wyprosiny, Cepiny) itp.

Dom Wczasowy "Stefanka"
Położony w urokliwym lasku sosnowym na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego z dala od ruchu ulicznego, jest ostoją ciszy i spokoju.
Obiekt posiada 110 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3, 4 -osobowych, oraz w studiach rodzinnych 2 os.+ 2 os. 2 os. + 4 os. z TV i komfortowymi łazienkami. Część pokoi z balkonami
Dodatkowo posiadam 7 skromniejszych pokoi na poddaszu z umywalkami - do dyspozycji elegancka łaźnia z 3 x wc.
Obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych

Do dyspozycji:
- kawiarenka, disco
- sala rekreacyjna z TV, DVD, VIDEO
- siłownia
- bilard
- stoły tenisowe
- patio z grillem
- plac zabaw dla dzieci
- boiska do piłki nożnej, siatkowej.

Bezpieczny, ogrodzony parking

Organizujemy:
- wczasy rodzinne, pobyty weekendowe,
- turnusy świąteczne, sylwestrowe - huczne,
- kolonie, "zielone szkoły", zimowiska
- imprezy okolicznościowe "bankiety, przyjęcia weselne, ogniska,
- białe i zielone kuligi w towarzystwie Czarnych Górali
- wycieczki krajoznawcze piesze i autokarowe
- wyjazdy do Słowacji

Dorośli - 70, zł/ osobodzień ( 45zł. nocleg, 25 zł. śniadanie, obiadokolacja )
- 77,00 zł/ osobodzień (45 zł. nocleg, 32 zł x 3 posiłki dziennie )

Dzieci do 3 lat - 15,00 zł / nocleg

Dzieci 3-7 lat- 50,00 zł/ osobodzień ( 35zł.nocleg, 15 zł. śniadanie, obiadokolacja)
- 55,00 zł/ osob. (35 zł. nocleg, 20 zł.x 3 posiłki dziennie)

Dzieci 8-14 lat -60,00 zł/ osobodzień (40zł. nocleg, 20zł. śniadanie, obiadokolacja)
- 60,00 zł/ osobodzień (40 zł. nocleg, 25 zł. x 3 posiłki dziennie)

rezerwacja

Zimowiska ferie zimowe

Obozy narciarskie, obozy snowboardowe, ferie i zimowiska dla dzieci
www.zimowiska.com

agroturystyka